Ženklai, kad jau reikia keisti oro kondicionierių

Trečiadienis, 26 birželio 2024

Autorius: Realu.lt

Oro kondicionierius – nepakeičiamas išsigelbėjimas karštomis vasaros dienomis. Tačiau laikui bėgant, net ir patys kokybiškiausi įrenginiai susidėvi ir praranda savo efektyvumą. Žinojimas, kada laikas keisti oro kondicionierių, gali padėti sutaupyti pinigų, energijos ir užtikrinti komfortą jūsų namuose.

1. Sumažėjęs efektyvumas

Ar pastebėjote, kad jūsų oro kondicionierius nebeveikia taip efektyviai, kaip anksčiau? Galbūt patalpų temperatūra nepakyla iki norimo lygio, net ir veikiant maksimaliu pajėgumu? Arba oro kondicionierius veikia ilgai, bet patalpos vis tiek nepakankamai vėsios? Tai gali būti ženklas, kad jūsų įrenginio kompresorius susidėvėjo arba atsirado kitų techninių problemų.

2. Padidėjęs triukšmas

MB „Airkon LT“ vadovas ir www.kondicionieriu-meistras.lt specialistas Saulius Vaitkus sako, jog oro kondicionieriaus sutrikusį veikimą išduoda padidėjęs jo skleidžiamas garsas. Oro kondicionieriai paprastai veikia tyliai. Jei įrenginys skleidžia neįprastus garsus, tokius kaip trankymasis, šnypštimas ar vibracija, tai gali rodyti, kad jis yra pažeistas ir jį reikia remontuoti arba keisti.

3. Dažni gedimai

Ar jūsų oro kondicionierius dažnai gęsta arba jam reikia remonto? Jei taip, tai gali būti ženklas, kad artėja jo tarnavimo laiko pabaiga. Dažni gedimai rodo, kad įrenginyje yra didesnių problemų, kurias gali būti brangu ar net neįmanoma ištaisyti.

4. Neįprastas kvapas

Jei iš jūsų oro kondicionieriaus sklinda nemalonus kvapas, tai gali rodyti pelėsio ar grybelio augimą. Tai ne tik nemalonu, bet ir gali kelti pavojų sveikatai. Specialistas, atvykęs ir įvertinęs situaciją, gali išvalyti įrenginį arba gali rekomenduoti pakeisti jį nauju.

5. Senatvė

Vidutiniškai oro kondicionieriai tarnauja 10-15 metų. Jei jūsų įrenginys yra senesnis nei 15 metų, tikėtina, kad jo efektyvumas yra sumažėjęs ir jis netrukus suges. Kondicionieriaus amžių išduoda ir jo spalva. „Nuo saulės šviesos, dulkių ir laiko oro kondicionieriaus korpusas ima gelsti ir, jei interjere itin svarbu spalvų priderinimas, jis gali nebetikti prie bendro kambario interjero – tai ženklas, kad metas pagalvoti apie naujo kondicionieriaus įsigijimą“, - sako S. Vaitkus.

Kada verta keisti oro kondicionierių?

Be minėtų ženklų, yra keletas kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar keisti oro kondicionierių:

Energijos vartojimo efektyvumas ir inovatyvumas: Nauji oro kondicionieriai yra žymiai efektyvesni už senesnius modelius. Pakeitus seną oro kondicionierių nauju, energiją taupančiu modeliu, galite žymiai sumažinti savo energijos sąskaitas.

Sparčiai besivystant technologijoms, tobulėja ir oro kondicionieriai. Naujieji kondicionieriai turi įvairių papildomų funkcijų ir galimybių, leidžiančių juos lengvai integruoti į išmaniųjų namų sistemą. Jei aktualu naudotis technologinių naujovių privalumais, verta pagalvoti apie modernesnį oro kondicionierių, net jei senasis veikia sklandžiai.

Šaldymo agentas: Senesniuose oro kondicionieriuose gali būti naudojamas šaldymo reagentas, kuris nebegaminamas. Jei oro kondicionieriaus sistema užpildyta būtent tokiu reagentu, gali būti verta jį pakeisti nauju modeliu, naudojančiu aplinkai nekenksmingą reagentą.

Naujas interjeras: oro kondicionierių ir šilumos siurblių specialistas pasakoja, jog pagrindinė oro kondicionieriaus keitimo priežastis – gedimas, kurio neįmanoma suremontuoti. Vis dėlto pasitaiko, jog naują kondicionierių žmonės įsigyja atlikę namuose remontą ir norėdami įrenginį labiau pritaikyti prie pasikeitusio interjero

Ką daryti, jei manote, kad reikia keisti oro kondicionierių?

Jei manote, kad jūsų oro kondicionierių reikia keisti, svarbu kreiptis į kvalifikuotus specialistus, kurie įvertins jūsų poreikius ir rekomenduos tinkamiausią sprendimą. Specialistai taip pat gali atlikti jūsų senojo oro kondicionieriaus patikrą ir nustatyti, ar jį galima pataisyti, ar jau reikia keisti.

Oro kondicionierius ir vėsinimui, ir šildymui

S. Vaitkus pastebi, kad daugėja žmonių, įsigyjančių kondicionierių ne tik ketindami vėsinti patalpas vasarą, bet ir šildyti jas žiemos metu. „Oro kondicionierius su šilumos siurbliu gali būti puikus alternatyvus šildymo šaltinis, ypatingai kaimiškose vietovėse arba žmonėms, kuriems sudėtinga rūpintis kieto kuro katilo ar židinio kūrenimu, o kito patalpų šildymo būdo neturi“, - sako specialistas

Oro kondicionierius yra svarbi investicija į jūsų namų komfortą. Žinodami ženklus, rodančius, kad reikia keisti oro kondicionierių, galite laiku imtis veiksmų ir užtikrinti, kad jūsų namai būtų vėsūs vasarą ir šilti žiemą.


Temos: Realu pataria