Turto banko apklausa: darbuotojai norėtų biuro arčiau namų, trūksta poilsio erdvių

Antradienis, 18 birželio 2024

Autorius: Turto bankas

Kone pusė biuruose dirbančių Lietuvos didmiesčių gyventojų labiausiai dėmesį kreipia į biuro lokaciją. Tuo metu ketvirtadalis dirbančiųjų privačiame sektoriuje ir beveik trečdalis viešojo sektoriaus biurų darbuotojų biure pasigenda poilsio erdvių. Šie patogumai pastaruoju metu pradėti vertinti kur kas labiau nei atskiras kabinetas.

Valstybės įmonės Turto banko užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad dirbantiems biudžetinėse įstaigose, socializacijos erdvės biure yra svarbesnės nei buvo iki šiol. Darbuotojai taip pat dažniau pasisako apie persirengimo kambarių su dušais trūkumą. Šie patogumai itin aktualūs vykstantiems į darbą dviračiais.

„Nuosekliai atnaujiname valstybės nekilnojamojo turto portfelį – per artimiausius 4 metus Turto bankas tam yra numatęs apie 300 mln. eurų. Ir nors pagrindinis tikslas yra pagerinti valdomo NT efektyvumą, sumažinti sąnaudas, labai svarbus aspektas yra ir šiuolaikiškų darbo vietų kūrimas, kad viešasis sektorius būtų konkurencingesnis darbo rinkoje. Šia apklausa norėjome išsiaiškinti, ką žmonės vertina savo fizinėje darbo vietoje, ko labiausiai pasigenda dirbantieji biuruose, kaip šis požiūris skiriasi viešajame ir privačiame sektoriuje“, – sako Turto banko generalinis direktorius Gintaras Makšimas.

Privataus kabineto nori ir privataus sektoriaus darbuotojai

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, dirbantieji Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos biuruose labiausiai vertina, kad jų darbovietė yra netoli namų. Kaip svarbiausią privalumą tai nurodė 62 proc. privačiose įmonėse dirbančių žmonių ir 49 proc. apklaustųjų, dirbančių viešojo sektoriaus biuruose.

Antroje svarbiausių privalumų sąrašo vietoje rikiuojasi nemokamas parkingas – jis šiek tiek svarbesnis privataus sektoriaus darbuotojams. Trečias iš labiausiai vertinamų aspektų, kurį nurodė trečdalis visų respondentų  –  estetiška darbo vietos aplinka ir patogūs darbo baldai.

Tyrimas parodė, kad vis mažiau darbuotojų, tiek biudžetinėse įstaigose, tiek privačiame sektoriuje, prioritetą teikia asmeniniam darbo kabinetui. Tik kiek mažiau nei trečdalis apklaustųjų norėtų dirbti atskirai nuo kitų komandos narių. Įdomu tai, kad tokį poreikį dažniausiai išreiškė 26-35 metų darbuotojai.

Pasigenda patalpų poilsiui ir socializacijai

Atliekant apklausą, respondentų buvo teiraujamasi ne tik, ką jie labiausiai vertina biure – fizinėje savo darbo vietoje, bet ir ko joje pasigenda. Vėlgi – daugiausiai respondentų norėtų, kad darbovietė būtų arčiau namų.

„Atmetus nepasitenkinimą biuro lokacija, apklausa atskleidė, kad viešojo sektoriaus biuruose dirbantys žmonės labiausiai pasigenda poilsio zonų darbuotojams – biuro trūkumu tai įvardijo 32 proc. respondentų dirbančių biudžetinėse įstaigose ir 21 proc. dirbančiųjų privačiame sektoriuje. Beje, tokios socializacijos erdvės aktualesnės tiems, kas iš principo yra patenkinti savo darboviete“, – pasakoja G. Makšimas. – Moderniuose biuruose, ypač Vilniuje, taip pat Kaune, poilsio, laisvalaikio, socializacijos zonų įrengimas jau seniai tapęs norma, pakeitusia ir darbo kultūrą. Šiuo atžvilgiu senos statybos administraciniai viešojo sektoriaus pastatai yra moraliai pasenę ir neatitinka šių laikų darbo kultūros. Apklausa rodo, kad atnaujinant darbo vietas, svarbu investuoti ir į šiuolaikiškas patalpų funkcijas“.

Penktadalis biudžetinėse įstaigose dirbančių respondentų nurodė, kad biure labiausiai pasigenda persirengimo kambarių ir dušų. Moderniuose biurų pastatuose tokias patalpas įrengti įprasta, rūpinantis komfortu tų darbuotojų, kurie renkasi aktyvų gyvenimo būdą, vyksta į darbą dviračiu, darbo pertraukas išnaudoja sportui. Tokia pat darbuotojų dalis biure pasigenda ir modernios, patogios virtuvės.

Beveik ketvirtadalis tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus darbuotojų, svarbiu trūkumu laiko pastato nusidėvėjimą. Todėl kaip vieną didžiausių privalumų jie įvardija tai, kad biuras būtų naujame arba atnaujintame pastate. Panaši darbuotojų dalis vienu labiausiai erzinančių dalykų biure įvardija nepatogius darbo baldus.

Vasara – metas eksperimentams

Turto bankas, kartu su lietuvių startuoliu „Flanco“, visą vasarą siūlys valstybės tarnautojams išbandyti įvairius biurus visoje Lietuvoje. Siekiant įgyvendinti projektą sukurta unikali platforma, kuri vėliau gali būti plečiama ir pritaikoma įvairiems poreikiams ir rinkoms.

„Biurauk.lt“ pavadintu pilotiniu projektu siekiama paskatinti valstybės tarnautojus prisijaukinti galimybę dirbti lanksčiau, patirti modernių biurų aplinką.

„Vasara įprastai yra biurų tuštėjimo metas, tai gera galimybė išbandyti įvairias bendradarbystės erdves, lanksčius darbo modelius. Sukurta platforma apjungia daugelį tiekėjų ir leidžia naudotojui patogiai pasirinkti norimą darbo vietą“, – aiškina „Flanco“ vadovas ir bendraįkūrėjas Mindaugas Juška.

Pilotinis projektas bus tęsiamas visą vasarą, o įvertinus rezultatus, sprendžiama, ar tokią galimybę valstybės tarnautojams plėsti.

Temos: Komercinis NT