Olimpinės nuotaikos Paryžiaus NT rinkoje: nuoma brangsta, reikalavimai griežtėja

Antradienis, 21 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Artėjant 2024 m. vasaros olimpinėms žaidynėms, Paryžius ruošiasi didžiuliam turistų antplūdžiui. Tikimasi, kad žaidynes aplankys apie 16 mln. svečių, o tai daro didžiulį spaudimą nekilnojamojo turto rinkai. Žurnalistai, savanoriai ir žiūrovai skuba ieškoti nakvynės vietų, o tai lemia staigų nuomos kainų šuolį.

Ypač brangiai kainuoja trumpalaikė nuoma. Tiems, kurie nori išsinuomoti butą trumpesniam nei 120 dienų laikotarpiui, nėra nustatytos maksimalios kainos ribos. Dėl to kai kurie nuomotojai prašo iki 1000 eurų už parą, priklausomai nuo buto vietos. Įprastai tokių kainų mieste nebūna.

Pavyzdžiui, vieno kambario butas Paryžiaus centre, kuris paprastai kainuoja 80 eurų už parą, olimpinių žaidynių metu gali kainuoti 400 eurų ar net daugiau. Dviejų kambarių butas, kurio įprasta kaina yra 150 eurų, gali kainuoti 800 eurų parai.

Daugelis Paryžiaus gyventojų, norėdami pasinaudoti šia proga, planuoja išvykti iš miesto ir išnuomoti savo butus ar bent jau kambarius. 

Ekologiniai standartai keičia rinką

Be augančių kainų, Paryžiaus nekilnojamojo turto rinką veikia ir besiplečiantys ekologiniai standartai. Siekdama kovoti su klimato kaita, Prancūzijos vyriausybė įveda griežtesnius reikalavimus pastatų energijos vartojimo efektyvumui.

Nuo 2025 m. sausio 1 d. bus draudžiama nuomoti G energinės klasės pastatus. 2028 m. Šis draudimas bus taikomas F klasės pastatams, o 2034 m. – E klasės pastatams.

Tai reiškia, kad savininkai, turintys žemesnio energijos vartojimo efektyvumo pastatus, turės juos renovuoti, kad atitiktų naujus standartus. Priešingu atveju jiems bus draudžiama juos nuomoti.

Ką tai reiškia investuotojams?

Investuotojams, planuojantiems įsigyti nekilnojamojo turto Paryžiuje (ar kituose Europos miestuose, nes ši tendencija yra bendra), itin svarbu atsižvelgti į energijos vartojimo efektyvumo klasę.

Aukštesnio energijos vartojimo efektyvumo klasės pastatai bus ne tik patrauklesni nuomininkams, bet ir leis išvengti brangių renovacijos darbų ateityje. Be to, perparduodant tokį turtą galima tikėtis žymiai didesnės kvadratinio metro kainos.



Temos: Pasaulis