Kinijos valdžia ketina supirkti neparduotus būstus

Sekmadienis, 19 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Kinijos nekilnojamojo turto rinka, pastaraisiais metais išgyvenanti nuosmukį, sulaukia vyriausybės dėmesio. Siekdama atgaivinti rinką ir stabilizuoti ekonomiką, Kinija svarsto precedento neturinčią priemonę – supirkti milijonus neparduotų būstų visoje šalyje. Šis planas, jeigu bus įgyvendintas, taptų viena didžiausių gelbėjimo operacijų pasaulinėje nekilnojamojo turto istorijoje.

Neišparduotų būstų kalnai kelia grėsmę ekonomikai

Kinijos nekilnojamojo turto sektorius ilgą laiką buvo šalies ekonomikos variklis. Tačiau pastaraisiais metais rinka smarkiai atvėso, o neparduotų būstų skaičius išaugo iki rekordinio lygio. 2023 m. kovo mėnesį Kinijos būsto pardavimai sumažėjo beveik 47%, o pasiūla rinkoje pasiekė aukščiausią tašką nuo 2016 m. Ši tendencija kelia rimtą grėsmę ne tik nekilnojamojo turto plėtotojams, bet ir visai Kinijos ekonomikai.

Vyriausybė imasi ryžtingų veiksmų

Suprasdama situacijos rimtumą, Kinijos vyriausybė ėmėsi ryžtingų veiksmų. Balandžio 30 d. Komunistų partijos politbiuras paskelbė, kad šalis ieškos būdų, kaip „suvirškinti“ perteklinį būsto fondą. Dėl šio pareiškimo keletas miestų jau sušvelnino nekilnojamojo turto pirkimo apribojimus, o kai kurie netgi pradėjo siūlyti paskatas gyventojams parduoti savo senus būstus ir įsigyti naujus.

Ambicingas planas – supirkti milijonus būstų

Tačiau šios priemonės gali nepakakti. Siekdama dar labiau paskatinti rinką, Kinijos vyriausybė svarsto precedento neturinčią priemonę – supirkti milijonus neparduotų būstų visoje šalyje. Šis planas, jeigu bus įgyvendintas, taptų didžiausia gelbėjimo operacija nekilnojamojo turto rinkoje.

Ar planas pasiteisins?

Ekspertų nuomonės dėl šio plano skiriasi. Kai kurie mano, kad tai gali padėti atgaivinti rinką ir pagerinti nekilnojamojo turto plėtotojų finansinę padėtį. Kiti abejoja plano efektyvumu ir pabrėžia, kad jo įgyvendinimas reikalaus didžiulių investicijų. Tik laikas parodys, ar šis ambicingas planas pasiteisins ir padės išgelbėti Kinijos nekilnojamojo turto rinką.

Temos: Pasaulis